Uniwersytet Młodego Odkrywcy w KB

Katedra Biotechnologii od XI 2018 r. do VI 2020 r. prowadzi cykl zajęć laboratoryjnych dla ponad 200 uczniów, VIII klas szkól podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego w ramach ścieżki chemicznej projektu realizowanego przez UKW pn.: „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Cykl zajęć pod tytułem: „Doświadczenia i analizy na zajęciach z przedmiotów przyrodniczych” opracowany przez dydaktyka naszej Katedry; dr inż. Małgorzatę Sutkowy jest podzielony na trzy bloki tematyczne, tj.: analizę jakościową, analizę miareczkową (alkacymetrię) oraz recykling chemiczny. Uczestnicy projektu zdobywają praktyczną wiedzę z podstaw chemii ogólnej i analitycznej, jak również z ochrony środowiska. Nabywają umiejętność obserwacji i opisu zjawisk chemicznych, a także umiejętność bezpiecznego posługiwania się podstawowym sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi. Dodatkowe wsparcie podczas zajęć zapewnia również pracownik naszej Katedry: Renata Waczyńska, która dba o bezpieczeństwo uczestników i sprawną realizację zajęć.