Noc Biologów 2020

Podczas Nocy Biologów 10 stycznia 2020 r. Katedra Biotechnologii otworzyła swoje sale wykładowe i laboratoria, zapraszając wszystkich zainteresowanych na spotkanie z nauką. W tym roku, w zorganizowaniu warsztatów aktywny udział wzięli studenci studiów I stopnia naszego Wydziału.  Siedmiu studentów I roku kierunku: biologia, pod opieką merytoryczną dr inż. Małgorzaty Sutkowy przygotowało następujące warsztaty:

• Pasażer na gapę – czego się wystrzegać żeby się nie zarazić” – w trakcie warsztatów nasze studentki: Agata Jakubczyk, Agata Nowak, Marta Wołoszyn i Ewelina Kluczyńska, w zwięzły i merytoryczny sposób omówiły podstawowe cechy wybranych pasożytów, w szczególności: tasiemca, włośnia krętego, świdrowca, motylicy wątrobowej, przywry oraz glisty. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obserwować pod mikroskopem preparaty przedstawiające budowę wszystkich omawianych pasożytów.
  • „Chodź i pokochaj nasz chemiczny świat!” w ramach warsztatów prowadzący: Wiktoria Bućkowska, Celina Drzaga i Mateusz Leszczyński przygotowali szereg interesujących i widowiskowych eksperymentów chemicznych, z których wybrali sześć, ich zdaniem najciekawszych: „Kryształ w probówce”, „Chemiczny ogród”, „Złoty deszcz”, „Zegar jodowy” „Kameleon” i „Magiczny obrazek”. Uznanie wśród uczestników zajęć wzbudził eksperyment chemiczny umożliwiający wyhodowanie chemicznego ogrodu bez brudzenia sobie rąk ziemią.

Sukces imprezy zachęca do zorganizowania kolejnych warsztatów w Katedrze Biotechnologii, na które zapraszamy wszystkich już dziś.