Dr Beata Koim-Puchowska na szkoleniu w ramach projektu Erasmus+

W dniach od 23 do 27 maja 2022 r. dr Beata Koim-Puchowska uczestniczyła w wyjeździe szkoleniowym w ramach programu ERASMUS  Plus KA 107 2019.

Uczelnią przyjmującą był Uniwersytet Cadi Ayyad w Marrakeszu (Maroko). W trakcie pobytu na Uniwersytecie Pani dr Beata Koim-Puchowska została zaproszona do dwóch jednostek: Faculty of Sciences Semlalia /Laboratory of Biology and Biotechnology of Microorganisms/ oraz Museum of Natural History.

Pracownicy przedstawili zakres swoich prac badawczych, główne perspektywy rozwoju oraz wyposażenie laboratoriów. Ponadto zapoznali Panią Beatę z m.in. z realizowanymi aktualnie tematami badawczymi, dotyczącymi m.in. mikrobiologicznej biosyntezy różnorakich bioproduktów na bazie odpadów oraz zastosowaniem różnorodnych grup mikroorganizmów m.in. w bioremediacji czy uprawie roślin użytkowych.